מי שמשתמש באופן תדיר, או השתמש בעבר בתוכנת After Effects, בוודאי מצא את עצמו נתקל בדברים אשר לא ניתן, או ניתן ליצור בצורה מורכבת ולא אפקטיבית וייחל לעצמו עבודה יותר פשוטה, נוחה וטובה.
בשביל זה נועדו ה-Plugins, להקל לנו על תהליך העבודה. ישנם אלפי פלאגינים , שונים ומגוונים. חלקם טובים יותר וחלקם פחות והמשותף לכולם הוא שהם מנסים ליצור סביבת עבודה נוחה יותר.
בפוסט זה אסקר 10 פלאגינים מתחומים שונים, אשר לדעתי הם הטובים ביותר בתחומם.
חלקם בחינם וחלקם בתשלום, אך כל משתמש בתוכנה, ימצא את עצמו כזקוק לפחות לאחד מהם.

*אין חשיבות למספור הפלאגינים. הסדר הוא אקראי בלבד.

תהנו 🙂

1. Plexus

אחד הפלאגינים היותר מוכרים שיש ל-After Effects.

למי שלא מכיר (גם אני לא הכרתי אותו, עד לפני כשנה, מודה באשמה), הפלאגין הוא מערכת חלקיקים שמאפשרת לנו ליצור ואף להציג נתונים בדרך ויזואלית מיוחדת. ניתן ליצור כל מיני אינטראקציות מגניבות בין החלקיקים ובכך להגיע לתוצאות מרשימות בעזרת משולשים, קווים ואף קבצי OBJ (תלת מימד). הפלאגין מאפשר ליצור אינספור וריאציות שונות לפרויקטים שלנו.

מחיר: 249$

2. Motion 2

אישית, אחד הפלאגינים האהובים עליי. פאנל קטן קטן, שמכיל בתוכו כל כך הרבה פונקציות שיכולות להקל על אופן העבודה שלנו באפן משמעותי.
אפשר ליצור איתו Tweening (אנימציה), לארגן תיקיות בקליק אחד, ליצור קווים אנימטיביים בין שתי שכבות, קבוצות לשכבות באמצעות Null, לשנות מיקום Anchor Point בצורה מהירה ויעילה, להעתיק ולהדביק Keyframes מרובים ועוד לא מעט אפשרויות. מומלץ!

מחיר: 35$

3. DUIK

מערכת Rigging ל-After Effects.
ל-After Effects יש מערכת Rigging בסיסית ולא רעה בכלל, אבל, אם ברצוננו לקחת את הפרויקטים שלנו לשלב הבא, מבחינת אנימציה לדמויות, Duik באה לעזרתנו ולוקחת את ה-Rigging לשלב הבא. והדבר הכי טוב בה – היא חינמית!
קיימים בה מערכת עצמות, ניתן למתוח ולכווץ דמויות, Rig אוטומטי, ישנם ספריות של אנימציות שניתן להחיל על האובייקטים ועוד הרבה.

מחיר: חינם!

4. Element 3D

פלאגין מבית היוצר של האפטריסט, אולי הכי מוכר בתחום, Andrew Kramer, מבית VideoCopilot. הוא הוציא כל כך הרבה חבילות ותוספים, אבל כנראה ש-Element הוא המורכב והעשיר ביותר.
בקצרה, הוא נותן לנו אפשרות של 3D אמיתי באפטר (עוד בטרם יצא השילוב עם Cinema 4D), בתוך ממשק משתמש נפרד. מה ניתן לעשות? מגוון רחב של דברים כמו: אנימציות לאובייקטים תלת מימדיים (OBJ), יצירה של אלמנטים, תאורות תלת מימדיות, הצללות, Ambient Occlusion וכל מה שמשתמש בסיסי הרוצה מעט תלת מימד לפרויקט צריך. יתרון נוסף הוא במהירות הרינדורים. לרוב הם יהיו מהירים יותר מתוכנות תלת מימד ייעודיות.

מחיר: 200$

5. Trapcode Particular

אולי הפלאגין הכי מוכר לאפטר. Particular, מבית Red Giant.
הפלאגין הוא בעצם מערכת חלקיקים שמאפשרת לנו ליצור לדוגמא גשם, עשן, עננים, אבק ועוד ועוד. בנוסף, יש לה מערכת פיזיקלית ריאליסטית ועוד המון פיצ’רים מעניינים. הפלאגין מציע יותר פונקציונליות ממערכת החלקיקים המובנית של אפטר: ה-Particle World. מגוון אפשרויות היצירה הוא בלתי מוגבל.

מחיר: 399$

6. Newton 2

ניוטון היא מערכת המבוססת על מנוע פיזיקלי, המאפשרת לנו, המשתמשים, להחיל פיזיקה ריאליסטית על אובייקטים דו-מימדיים. אפשר באמצעותה להחיל גרביטציה, על סוגיה השונים, כגון: מגנטיות ועוד.

מחיר: 250$

7. GifGun

תוסף ליצירת GIF Animation מאפטר. אין צורך להרחיב יותר מידי, אבל לכל מי שמנסה ליצור GIF מאפטר, יודע כמה המשימה אינה אינטואיטיבית וקלה. צריך לייצא ל-MOV, לפתוח בפוטושופ את הסרטון ומשם לשמור כ-GIF. בקיצור – אין אופציה להוציא את הקובץ בלחיצה אחת מתוך האפטר. לא עוד! באמצעות קליק אחד – תייצאו GIF. ניתן כמובן לקבוע הגדרות ייצוא, לפי מס’ פריימים, רזולוציה, כמות צבעים ועוד.

מחיר: 30$

8. Animation Composer 2

אחד התוספים החינמיים היעילים שניתן להשתמש בהם. ספרייה ענקית של פריסטים מוכנים וקומפוזיציות מוכנות מראש (Pre-Comps) הניתנים לשינוי והתאמה לפי צרכינו. חוסך המון זמן יקר.

מחיר: חינם!

9. Optical Flares

פלאגין נוסף מבית היוצר של VideoCopilot. אז מה הוא עושה? בגדול, נותן לנו את אפקט הבוהק היוצא מהעדשה (Lens Flare). ניתן להשתמש בו במגוון וריאציות, דבר שבהחלט יכול להוסיף נפח לפרויקטים שלכם. ותסמכו על העובדה שאם הוא יצא מביתו של Andrew Kramer, כנראה שהמוצר מעולה.

מחיר: כ – 125$

10. Fayteq FayIN

טראקר (Tracker) מעולה לאפטר, עם גרסאת ניסיון. מנוע העקיבה של אפטר עושה עבודה די טובה, ברוב המקרים, אבל מה קורה אם חומר הגלם שלנו לא מספיק איכותי בכדי לעבוד איתו? ישנם כמה אופציות. המוכרת שבהם – Mocha (שבאה בגרסאת Lite יחד עם האפטר), אך היא אינה מספיק ידידותית (למרות שעושה עבודה מעולה). בשביל זה באה FayIN – לפתור לנו את בעיית הידידותיות.

מחיר: חינם עד 155 יורו

11. Superluminal Stardust

בונוס: פלאגין ישראלי אשר יצא לא מזמן, שבבסיסו העיקרי הוא מערכת חלקיקים (Particles) ונראה כמו מתחרה ל-Particular המוכר והאהוב. אז מה ההבדלים בינו לבין ה-Particular ?
מערכת חלקיקים מודולרית תלת מימדית, ממשק משתמש מבוסס NODE (המאפשרת בניית מערכת מורכבת בפשטות), מערכת Replica (כלי המאפשר לשכפל חלקיקים באפשרויות מגוונות), Emitter לאובייקי OBJ ועוד ועוד. בקיצור – נשמע מבטיח, ואולי מצאנו את מערכת החלקיקים הכי טובה לאפטר.

מחיר: 249$

זהו להפעם.
מקווה שנהניתם, החכמתם ומצאתם פתרון לכמה בעיות שנתקלתם בהם.
אשמח לתגובות, ביקורות, הארות, הערות, שאלות וכל דבר אחר.